הודעה לבעלי האתר

תקופת הניסיון הסתיימה, יש ליצור מנוי דרך ממשק ניהול האתר.
האתר נכנס לרשימת המחיקה ויימחק בקרוב
לחץ כאן אם אינך זוכר את כתובת ממשק ניהול האתר שלך.
רישום לגירושין
 

רישום לגירושין


כאשר תחליטו לפנות אל בית הדין הרבני, אם לצורך הגשת תביעת גירושין כנגד בן זוגכם, אם לצורך הגשת בקשה משותפת ומוסכמת לגירושין ואם לצורך אישור הסכם גירושין אליו הגעתם בבית המשפט למשפחה, יהיה הצעד הבא רישום לגירושין במזכירות בית הדין הרבני:


מה עושים שם?

על-מנת לפתוח תיק גירושין, עליכם לפנות למזכירות בית הדין האזורי הרלוונטי (אין צורך בתיאום תור מראש). לעתים תוכלו לקבל במזכירות גם הדרכה ראשונית על הליך הגירושין ועל הנדרש מכם במסגרתו.

אם גירושיכם נעשים בהסכמה, תגישו בקשה משותפת לגירושין באמצעות מילוי טופס 'בקשות שונות' בו תמלאו את פרטיו האישיים של כל אחד מכם, כולל מידע על תאריך ומקום נישואין או גירושין קודמים, פרטים על ילדים משותפים ונימוקי הבקשה. אם אתם מבקשים פטור מאגרה, תצטרכו למלא טופס גם בעניין זה.

לאחר מילוי הטפסים, הגשת בקשותיכם ומסירת המסמכים תפתח לכם בדרך-כלל מזכירות בית הדין תיק גירושין ותוך מספר שבועות תוזמנו לדיון הראשון בפני בית הדין הרבני בעניין גירושיכם. הטיפול בתיק ושיבוצו להרכבי הדיינים נעשה בחלוקה אלפביתית על-פי שם המשפחה של פותח התיק. מטבע הדברים, לבחירת ההרכב יש לעתים השפעה גם על הדין המהותי.

מה להביא?
במקרה של בקשה משותפת לגירושין, עליכם להביא את המסמכים הבאים:
* תעודת זהות של כל אחד מבני הזוג המתגרשים, כולל ספחים מעודכנים + צילום התעודות;
* 2 תמונות פספורט לכל אחד;
* אם נישאתם בנישואין ברבנות - כתובה ותעודת נישואין;
* אם נישאתם בנישואין אזרחיים - תעודת נישואין אזרחית;
* הסכם גירושין חתום על ידי שניכם (אם מדובר בהסכם שקיבל תוקף של פסק דין בבית המשפט לענייני משפחה, די בעותק יחיד. אם מדובר בהסכם שטרם קיבל תוקף - יידרשו 4-6 עותקים);
* אגרה בערך כ- 800 ₪  תלוי אם ההסכם אושר בבית המשפט למשפחה.

לחץ כאן ליצירת קשר במייל או דרך לשונית "צור קשר"